KONST / Litografier / Färglitografi 12914614
nr 1291 4614
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 91/250, daterad 1974. Motivet: 48x60 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:53:05
300 kr
350 kr
400 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén